| Heating power | 2.5 kW |
| Cooling power | 2.0 kW |
| Price |
Wall mounted unit for low energy consumption and pleasant comfort
The set includes an indoor wall unit FTXF20C and an outdoor unit RXF20C.
• Seasonal efficiency values up to A++ in cooling
• Online controller (optional): control your indoor from any location with an app, via your local network or internet and keep an overview on your energy consumption
• Quiet in operation down to 21 dBA
• Choosing for an R-32 product, reduces the environmental impact with 68% compared to R-410A and leads directly to lower energy consumption thanks to its high energy efficiency
| Snaga grijanja | 2.5 kW |
|---|---|
| Snaga hlađenja | 2.0 kW |
| Energetski razred | A++ |
| Proizvođač | Daikin |
| SEER | 6.15 |
| SCOP | 4.10 |
| Tip | Zidna jedinica |
| Radni medij | R-32 |