| Heating power | 4.0 kW |
| Cooling power | 3.5 kW |
| Price |
Wall mounted unit, offering good value for money
The set includes an indoor wall unit FTXC35D and an outdoor unit RXC35D.
• Flat, stylish front panel blends easily within any interior décor and is easier to clean
• Choosing for an R-32 product, reduces the environmental impact with 68% compared to R-410A and leads directly to lower energy consumption thanks to its high energy efficiency
• Online controller (optional): control your indoor from any location with an app, via your local network or internet and keep an overview on your energy consumption
| Snaga grijanja | 4.0 kW |
|---|---|
| Snaga hlađenja | 3.5 kW |
| Energetski razred | A++ |
| Proizvođač | Daikin |
| SEER | 6.87 |
| SCOP | 4.28 |
| Tip | Zidna jedinica |
| Radni medij | R-32 |